Techniki zdobienia

Wybór gadżetu jaki zamawiacie Państwo w naszej firmie jest rzeczą ważną, ale ważne jest też, aby był on odpowiednio zdobiony.

Wychodząc na przeciw coraz wyższym wymaganiom stawianym przez naszych Klientów, zdobimy większością ze znanych technik...

W ramach naszych usług fachowo doradzimy Państwu odnośnie sposobów zdobienia jakie będą odpowiednie dla wybranego przez Państwa gadżetu tak, aby stał się on wizytówką Państwa firmy.

Sitodruk

Sitodruk, jedna z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych form zdobienia - nadruku. Daje ona bardzo szerokie możliwości. Druk na rozmaitych powierzchniach, takich jak: odzież, długopisy czy zapalniczki, ale także kalendarze, plakaty itp... Dzięki zastosowaniu sitodruku możemu drukować na gotowym produkcie, ale także na wykrojach i pojedynczych częściach przedmiotu. Dysponujemy sitami o różnych grubościach siatek i naciągach oraz rozmaitymi farbami dostosowanymi do różnego rodzaju podłoża, dzięki temu możecie być Państwo pewni, że zrobione przez nas nadruki będą trwałe i ładne.

Tampondruk

Tampondruk to metoda "stemplowania" małych przedmiotów, takich jak: długopisy czy zapalniczki poprzez przenoszenie wzoru z matrycy zamoczonej w farbie za pomocą specjalnego tamponu. Pozwala na umieszczenie niewielkich powtarzalnych wzorów.

Haft komputerowy

Haft - najbardziej szlachetna z technik zdobienia odzieży. Ze względu na duże możliwości techniczne oraz zastosowaniu rozmaitych nitek o wielu grubościach i kolorach pozwala na wykonanie niemal każdego wzoru.

Tloczenie

Tłoczenie polega na "wyduszaniu" danego wzoru w materiale za pomocą specjalnie przygotowanej matrycy. Cały proces wykonywany jest w wysokiej temperaturze. Technika stosowana do znakowania wyrobów skórzanych oraz skóropodobnych. Dzięki specjalnym foliom możliwe jest zabarwienie wytłoczonego miejsca w kolorze srebrnym lub złotym.

Grawer laserowy

Laser to technika szlachetnego zdobienia gadżetów "drogich". Polega na wypalaniu wiązką lasera wymaganego wzoru. Znakomicie nadaje się do znakowania przedmiotów metalowych, wyrobów z drewna, wyrobów szklanych oraz skóry. Kolor znakowania zależy od użytego podłoża, ponieważ laser przebarwia materiał, a nie "koloruje".

Termotransfer

Termotransfer to technika przenoszenia nadrukowanego i wyciętego ze specjalnej folii wzoru za pomocą prasy i wgrzewanie w wysokiej temperaturze w tekstylia. W technice tej wykorzystujemy różne rodzaje folii, m.in. FLOCK (folia z "meszkiem") oraz FLEX (gładka folia), ale także folie pod nadruk i przenoszenie wzoru wielokolorowego na tekstylia o jasnym podkładzie (najlepiej białym). Możliwość wykonania nadruku już od 1 sztuki.

Sublimacja

Sublimacja jest techniką bardzo trwałą, polega ona na przenoszeniu, wcześniej przygotowanego i wydrukowanego za pomocą specjalnych farb i tuszy, wzoru za pomocą prasy termicznej w wysokiej temperaturze i dużym nacisku na wybrany podkład. Nadruki wykonane tą metodą są bardzo trwałe i niewyczuwalne w dotyku. Jedynym ograniczeniem jest podkład na jakim można wykonać druk - sztuczny, najczęściej POLIESTER w jasnym kolorze (zalecany biały). Możliwość wykonania nadruku już od 1 sztuki.

Druk cyfrowy na odziezy

Cyfrowy druk bezpośredni na odzieży jest jedną z najnowszych technologii zdobienia materiałów pochodzenia organicznego np. bawełny czy lnu. Polega na nadruku grafiki bezpośrednio na materiale, a następnie utrwalenia wydruku w wysokiej temperaturze. Dzięki zastosowaniu (oprócz standardowego CMYK-a) koloru białego, grafiki znakomicie wyglądają również na ciemnych podkładach. Możliwość wykonania nadruku już od 1 sztuki.